Wybór odpowiedniej wagi

Odpowiednia waga sklepowa powinna zawierać kilka istotnych elementów aby mogła znacznie wpływać na komfort i ułatwienie pracy. Na pierwszy rzut oka, wagi sklepowe mało się od siebie różnią. Jednak gdy już zdecydujemy się na zakup takiej wagi, powinniśmy pamiętać o kilku sprawach.

 

Waga

 

Parametry wagi

 

Bardzo ważną sprawą są parametry wagi jaką chcemy kupić. Na początku warto przyjrzeć się zakresowi ważenia. To jaki zakres wagi będzie odpowiedni dla naszego sklepu zależy od profilu działalności. Jeśli sprzedajemy warzywa i owoce to zakres ważenia do 100kg, jest nam zbędny. A skoro jest zbędny to nie ma sensu płacić za parametry z których nigdy nie będziemy korzystać. W niewielkim sklepie spożywczym będzie się natomiast liczyła waga, która jest niezwykle dokładna. Ważne zatem jest precyzja wagi oraz ilość cyfr po przecinku jakie wyświetla. Kolejną ważną sprawą na jaką warto zwrócić uwagę jest wyświetlacz. Najpraktyczniejszy jest podwójny, który z jednej strony informuje nas o wadze produktu, a z drugiej strony klient również ma możliwość odczytać taką informację. Oprócz wagi produktu, wyświetlacz powinien informować nas także o wadze poszczególnego produktu oraz o cenie należnej do zapłaty. Niektóre wagi, bez trudu potrafią także sumować ceny poszczególnych produktów, które należą do jednego paragonu. Dźwięki jakie wydaje waga podczas naciskania odpowiednich przycisków mogą być sporym ułatwieniem zwłaszcza gdy w sklepie jest tłoczno i głośno – pomagają uniknąć pomyłki przez kilkakrotne wciśnięcie tego samego przycisku.

 

Zakup na lata

 

Odpowiednio wybrana waga, może okazać się zakupem na wiele lat. Warto zainwestować w profesjonalny sprzęt, porządnej firmy niż co rok wymieniać go na nowy. Jednak warunkiem funkcjonalności danej wagi jest jej odpowiedni wybór. Jeśli wybierzemy wagę, która nie będzie odpowiadać naszym potrzebom to z całym pewnością nie będzie ona dobrym zakupem. Należy zatem dobrze określić swoje potrzeby już przed wyjściem do sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.