Jak się pozbyć cellulitu?

Czym jest cellulit? To nic innego jak źle rozmieszczona tkanka tłuszczowa o nieestetycznym wyglądzie. Cellulit sprawia, że nasza skóra sprawia wrażenie nierównej, chropowatej z dołeczkami czyli wygląda podobnie jak skórka pomarańcza. Cellulit najczęściej dokucza nam pojawiając się w okolicach ud, bioder, pośladków oraz ramion. Gródki powstałe za skutek złego rozmieszczenia się tkanki tłuszczowej często są bolesne podczas dotyku. Jakie są przyczyny powstawania cellulitu i jak można się go pozbyć na zawsze?

 

cellulit

 

Skąd się bierze cellulit

 

Cellulit jest uciążliwy nie tylko dla dojrzałych kobiet, ale także dla młodych, dojrzewających dziewcząt oraz mężczyzn. U przyczyn jego pojawienia się może leżeć wiele czynników. Można wymienić tu przede wszystkim złą dietę pełną słodyczy i fast foodów, a pozbawioną niezbędnych witamin i składników mineralnych, brak ruchu, zaburzenia w funkcjonowaniu układu krążenia oraz układu limfatycznego oraz genetykę. Niekiedy to uwarunkowania genetyczne decydują o tym czy na naszym ciele pojawi się cellulit czy też nie. Palenie papierosów oraz nadmiar wypijanej kawy również przyczynia się do powstania skórki pomarańczowej.

 

Walka z cellulitem

 

W walce z cellulitem dużą rolę odgrywają odpowiednie ćwiczenia fizyczne oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Właśnie dlatego walkę z cellulitem powinno się rozpocząć od usunięcia czynników sprzyjających jego rozwojowi. Kolejną istotną zasadą jest zażywanie odpowiednich suplementów diety. Ogromną rolę w walce z cellulitem odgrywają masaże. Możemy masować partie ciała specjalnymi masażerami które możemy zakupić w zestawie z odpowiednim kosmetykiem, jak to jest w przypadku firmy Elancyl. Elancyl oferuje także inne produkty jak na przykład Cellu Slim, które w swoim składzie zawiera wyciąg z kofeiny i cekropię. Składniki te pomagają nie tylko skutecznie walczyć z cellulitem ale także wykazują działanie wyszczuplające. Firma ta w swoim asortymenie posiada jeszcze inne kosmetyki stworzone z myślą o pielęgnacji ciała. Jednak zestaw do masażu oraz Elancyl Cellu Slim najlepiej sprawdzają się w walce z cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.